Dyplomanci

 

Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej prowadzi zajęcia w ramach bloku dyplomowania o nazwie Infrastruktura i Ekorozwój (blok F)

 

Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło nowe obszary działalności inwestycyjnej. Podstawową dziedziną, na którą przeznacza się obecnie największe środki w formie dotacji na budowę i modernizację, dotyczy szeroko rozumianej infrastruktury. Wymagania stawiane przez unijne struktury zarządzające funduszami dotyczą wszystkich etapów związanych z tworzeniem samej dokumentacji technicznej, wyborem technik wykonawczych, a także prawidłowego przygotowania przetargów na prace inżynierskie. Realizacja tak dużych projektów wymaga zatrudnienia specjalistów o wysokich kwalifikacjach na etapie projektowania, przygotowania i realizacji zadań inwestycyjnych.

 

W planie dydaktycznym bloku dyplomowania, oprócz tematyki związanej z optymalizacją systemów kanalizacyjnych z wykorzystaniem różnych form retencji, znajdują się przedmioty, w ramach których są prezentowane zaawansowane metody projektowania infrastruktury podziemnej z wykorzystaniem programów (Wavin NET, EPANET, SWMM, Kanalizator-CAD, Wodociągowiec), zagadnienia optymalizacji oraz problemy ekorozwoju.

 

Absolwenci przygotowywani są do rozwiązywania skomplikowanych zadań projektowych, otrzymują poszerzoną wiedzę i nowoczesne narzędzia potrzebne w pracy zawodowej.

 

 

We have 8 guests and no members online

Copyright 2011 Dyplomanci.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free